Ładowanie...

Obidowa Śladami Olimpijczyków


Udostępnij:
google plus mail
Kategoria:
średnia
Czas:
1.30h/3h w obie strony
Dystans:
11 km/22 km w obie strony
Miejsce startu:
Obidowa
Zakończenie trasy:
Turbacz schronisko

Opis

Jest to trasa organizowanego przez nas biegu narciarskiego „Uphill Obidowa Turbacz”, gdzie amatorzy oraz zawodowcy mają możliwość ścigania się na 11 kilometrowym dystansie rozciągniętym pomiędzy górną częścią miejscowości Obidowa a usytuowanym na wysokości 1310 m n.p.m. szczytem Turbacza. .


Jest to trasa organizowanego przez nas biegu narciarskiego „Uphill Obidowa Turbacz”, gdzie amatorzy oraz zawodowcy mają możliwość ścigania się na 11 kilometrowym dystansie rozciągniętym pomiędzy górną częścią miejscowości Obidowa a usytuowanym na wysokości 1310 m n.p.m. szczytem Turbacza. Po starcie w Obidowej, przez szczyt Solniska i Rozdziele trasa biegu prowadzi na Halę Turbacz prosto na szczyt góry, gdzie znajduję się schronisko PTTK Turbacz. Szlak zawodów poprowadzony jest przez malownicze doliny, krajobraz których tworzą lasy, potok Lepietnica i panorama wzniesień otaczających szczyt. Zalicza się do unikatowych w skali europejskiej a wytyczne i oznakowanie niniejszej trasy narciarskiej poparła Justyna Kowalczyk i Ivan Batory – olimpijczycy z Polski i Słowacji.
Obiecujemy niezapomniane przeżycia zarówno dla duszy jak i ciała. Jest to trasa, którą powinien zaliczyć każdy pasjonat narciarstwa biegowego. W okresie letnim stanowi doskonały szlak rowerowy.
Trudność: średniozaawansowana/zaawansowana
Długość trasy: 22 km pętla
Cechy szczególne: Na trasie zlokalizowane są 2 wiaty przeznaczone do odpoczynku oraz zapierające dech w piersiach widoki.

źrodło: www.turbaczxc.pl

Galeria


^