Ładowanie...

Ostrowsko-Turbacz Śladami Salamandry


Udostępnij:
google plus mail
Kategoria:
średnia
Czas:
1,2h/ 2h w dwie strony
Dystans:
11 km/22 km w obie strony
Miejsce startu:
Ostrowsko
Zakończenie trasy:
Turbacz schronisko

Opis

Trasa: rozpoczyna się obok ogólnodostępnego parkingu w Ostrowsku gdzie znajduje się tablica informacyjna o sieci szlaków oznakowanych w ramach I Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego „Chodźcie na Turbacz”. Trasa oznaczona nr 3, odpowiednia jest dla miłośników rowerów MTB.

Dokąd jechać: parking obok budynku OSP ul. Plac Floriana

Trasa: rozpoczyna się obok ogólnodostępnego parkingu gdzie znajduje się tablica informacyjna o sieci szlaków oznakowanych w ramach I Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego „Chodźcie na Turbacz”. Trasa o długości 4,3 - kilometra, oznaczona nr 3, odpowiednia jest dla miłośników rowerów MTB. Trasa łączy się z trasą nr 1, którą można udać się na Turbacz. Zresztą możliwości uprawiania turystyki na sieci naszych szlakach są nie ograniczone !

Infrastruktura: trasa oznakowana

Atrakcje: w Ostrowsku na pokrzepienie ciała można udać się na przepyszne lody tradycyjne oraz kawę do rodzinnej lodziarni przy ul. Pienińskiej natomiast dla pokrzepienia ducha do galerii autorskiej Mariana Gromady znajdującej się przy ul. Stefani Bryjewskiej (tutaj jednak należy się wcześniej umówić). Marian Gromada jest światowej sławy artystą.
Przez miejscowość Ostrowsko przebiega szlak rowerowy odpowiedni dla rodzin z dziećmi brzegiem Dunajca na Słowację który kończy się w Knurowie. Oznakowany jest również czarny szlak pieszy PTTK kończący się na Długich Młakach około 20 minut od schroniska na Turbaczu. W Ostrowsku funkcjonuje kameralne gospodarstwo agroturystyczne słynące ze spokoju, miłej atmosfery i życzliwości gospodarzy.Galeria


^